V našich vinných sklípcích nabízíme možnost řízené degustace a následný prodej vín.

Vinný sklípek

Vinohradnictví má na Moravě hluboké kořeny a to více než dva tisíce let. Zdejší obyvatelé jsou srdeční a štědří a do dnešních dnů zachovávají tradice, které jim zanechali jejich otcové a matky. Všichni zdejší pěstitelé vína prožívají každoročně stejné drama s pěstováním vinné révy. Každý vinohradník se modlí, aby byl ušetřen mrazů, krupobití a dlouhotrvajících dešťů, které by znamenaly katastrofu. Od rašení prvních oček na jaře do podzimní sklizně uplyne 130 až 200 dnů. Po té následuje zpracování hroznů, drcení a lisování, kvašení... Je to nekonečná a těžká práce, ale odměnou je pohárek lahodného vína, v němž se odráží vše, co do něj vložilo zdejší podnebí a půda, ale také um a schopnosti každého vinaře, a především nadšení, srdce a láska každého z nich.

A právě v Hlohovci se můžete zastavit a udělat si základnu pro svoje toulky zdejší oblastí a prožít nezapomenutelné chvíle volných víkendů nebo dovolených se svými přáteli, rodinou a dětmi. Prožít romantická večerní posezení ve sklípku u dobrého vínečka s povídáním o víně s vinařem Liborem Radkovičem a přitom se zaposlouchat nebo si i zazpívat nádherné moravské písničky a v absolutní pohodě se nechat unášet taji ukrytých ve zdejším víně.

V našich vinných sklípcích nabízíme možnost řízené degustace a následný prodej vín. Můžete si vybrat z těchto kategorií vín: kabinetní víno, výběr z hroznů, výběr z bobulí, perlivé víno.

Ceny vín od 85 Kč/0,7l

Bílá vína

Hibernal, Muškát moravský, Muškát Ottonel, Müller Thurgau, Neburské, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Vetlínské zelené, Chorvát bílý

Červená vína

Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, André, Chorvát červený

Libor Radkovič
+420 606 277 112
info@ubytovanivesklipku.cz

Ubytování na Sklípku
Chalupky 145
691 43 Hlohovec

Adresa sklepa
Za humnama
691 43 Hlohovec